My i nasze pomysły

Ta witryna –  jak sama nazwa wskazuje –  jest repliką istniejącej od 2008 roku dziennikarskiej witryny Studio Opinii.

Repliką niemal dokładną, nie tylko dlatego “niemal”, że inaczej wyglądającą. Niewielka część zamieszczonych tutaj tekstów będzie wykraczać poza to, co jest w “SO”; głównie będą to teksty o charakterze informacyjnym, których tam raczej unikamy. Z drugiej strony – poprosiliśmy autorów “Studia” o zgodę na powielenie ich dzieł, i dopóki wszyscy się nie zgodzą (a nasza “Replika” jest bardzo młoda), dopóty  w tym miejscu może być materiałów odrobinę mniej. 

Teksty i materiały graficzne są z powyższym zastrzeżeniem wspólne poczynając od listopada 2018 roku. Archiwa (wcześniejsze publikacje) są dostępne tylko w “Studiu Opinii”.

Dlaczego jednak – replika? Nie wystarczy samo “Studio”?

Otóż naszym zdaniem – już nie. Po pierwsze, w Internecie zdarzają się różne awarie. Ponieważ “wewnętrzne wyposażenie techniczne” (czyli kod witryny) jest tu i tam odrobinkę inne, więc istnieje szansa, że jak coś “nawali” w jednym miejscu, to będzie jednak dostępne w drugim. To raz.

Po drugie, obie witryny są zlokalizowane na innych serwerach, znajdujących się w różnych krajach. Mają też różne nazwy domenowe (adresy), czyli znów – nie da się tak łatwo wyłączyć obu naraz; jeśliby oczywiście ktoś chciał, ale bo to wiadomo co komu do łba strzeli? Na przykład jakimś trollom czy hackerom?

Po trzecie, co oczywiste, dwie witryny – to większy zasięg. Z pewnością nie dwukrotnie, bo Czytelnik ma swoje upodobania i przyzwyczajenia i jak wszystko będzie działało w jednym miejscu, to po co się przenosić do drugiego? Ale zawsze nasze audytorium się trochę zwiększy, a który autor tego nie lubi?

Jeśli mają Państwo ochotę do nas napisać – czy to w formie komentarza (tu wszystko działa jak w kazdej innej witrynie), czy propozycji tekstu – to bardzo prosimy. Adres mailowy jest ten sam, w treści listu – jeśli to dla Państwa ważne – prosimy w wypadku propozycji tekstu zaznaczyć, do której z witryn Państwo piszą. Jeśli tego zastzreżenia nie będzie – zrozumiemy, że w razie przyjęcia publikujemy w obu miejscach. O naszych wymaganiach wobec Autorów piszemy w innym miejscu.

Print Friendly, PDF & Email