Capo di tutti capi…

.

…czyli w rosyjskiej kminie – w kryminalnym nazewnictwie capo to pachan – taki pachan nad pachanami.

Zważywszy na deklarowany i domniemany wiek środowiska Studia Opinii, zakładam, że uczęszczaliśmy do szkół w PRL i może mamy w pamięci bukwy. I może niektórzy PT Autorzy i Czytelnicy zechcą poświęcić któryś z długich zimowych wieczorów na lekturę, podesłaną mi przez mojego szkolnego kolegę. Można też wrzucić do tłumacza google i poradzić sobie z bełkotliwym przekładem.

Przeczytałem, ale szkoda mi kawałka życia na tłumaczenie i nie chcę tą robotą zawracać głowę tłumaczom. Jak ktoś nie chce się wgłębiać, to niech mi uwierzy na słowo. Rosją rządzą bandyci, w jak najbardziej dosłownym znaczeniu tego słowa. Gangsterzy, rekieterzy, spece od mokrej roboty. Wywodzą się w większości z FSB – w tym numer jeden familii – z GRU (wywiad wojskowy) i z innych formacji wojskowych.

Rosja, słabnące mocarstwo zdecydowanie drugiej ligi, ale przecież mocarstwo, jest rządzone i eksploatowane przez przestępczą strukturę. I właściwymi dla mafii metodami prowadzi swą politykę w Donbasie i w Syrii. 

http://newrezume.org/news/2018-12-06-31315


avatar

Ernest Skalski

Ur. 18.01.1935. Z wykształcenia historyk. Dziennikarz od 1958, debiutował w dzienniku „Sztandar Młodych”. Związany następnie z różnymi tytułami prasowymi, współpracował również z radiem i telewizją. Był członkiem redakcji takich pism jak „Życie Gospodarcze”, „Kultura” i „Polityka”. Był z-cą redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”.

Więcej w Wikipedii

Print Friendly, PDF & Email