Kolejna porażka Glińskiego

Cezary Morawski pozbawiony stanowiska. Teatr Polski we Wrocławiu szuka nowego dyrektora

Jak donosi Wirtualna Polska, Cezary Morawski nie jest już dyrektorem Teatru Polskiego we Wrocławiu. Decyzję o jego zwolnieniu podjął zarząd, który dzięki specjalnej uchwale jednomyślnie pozbawił go stanowiska.

Cezary Morawski nie jest już dyrektorem Teatru Polskiego we Wrocławiu.
(East News, Fot: Krzysztof Kaniewski/REPORTER)

Odwołanie ze skandalem w tle

Cezary Morawski to aktor, reżyser i scenarzysta, który szerszej publiczności zapadł w pamięci, dzięki roli Krzysztofa Zduńskiego w serialu „M jak Miłość” oraz Krzysztofa Zielskiego w „Na Wspólnej”. Cezary Morawski był dyrektorem Teatru Polskiego we Wrocławiu od dwóch lat, w tym czasie zdążył doprowadzić do wojny z aktorami oraz ruiny finansowej placówki. Przeciwko piastowaniu przez niego stanowiska dyrektora Teatru Polskiego protestowali aktorzy zrzeszeni w związku zawodowym Inicjatywa Pracownicza. Za Morawskim opowiadała się część środowiska artystycznego związanego z Solidarnością. 11 pracowników nie sympatyzujących z nowym dyrektorem straciło pracę pod koniec 2016 roku.

Cezary Morawski został zwolniony ze względu na zaniedbania w kwestii finansów teatru. Obecnie dług placówki wynosi około 1 300 000 zł. To jednak nie jedyne przewinienia byłego dyrektora. Jeszcze więcej kontrowersji wzbudziło hojne finansowanie przez teatr wynajmu jego mieszkania oraz sztuk, które reżyserował lub w których był aktorem. Na lokum Cezarego Morawskiego Teatr Polski we Wrocławiu wydał około 60 tys. zł. Z kolei projekty, w których Morawski był scenografem, aktorem lub reżyserem kosztowały placówkę 186 tys. zł. Te nieprawidłowości w październiku wykryła kontrola NIK.

Całość w witrynie Wirtualnej Polski

Print Friendly, PDF & Email