Były szef KNF odsunięty od zajęć na SGH. “Zastępują go inni pracownicy Instytutu”

Jak ustaliła Wirtualna Polska, decyzją władz Szkoły Głównej Handlowej dr Marek Chrzanowski został odsunięty od prowadzenia zajęć ze studentami. Według rzecznika uczelni Piotra Karwowskiego, do spotkania Chrzanowskiego z władzami kolegium ma dojść jeszcze dzisiaj po południu bądź jutro w ciągu dnia.

– Dr Marek Chrzanowski nie prowadzi w tej chwili zajęć ze studentami, zastępują go inni pracownicy instytutu. Został odsunięty od prowadzenia zajęć bezpośrednio po powrocie z Singapuru – informuje Wirtualną Polskę rzecznik SGH Piotr Karwowski.

I jak dodaje, Chrzanowski w ostatnim semestrze – semestrze zimowym 2018/2019 prowadził zajęcia z ekonomii instytucjonalnej, finansów publicznych oraz polityki gospodarczej i społecznej. I właśnie od prowadzenia tych trzech przedmiotów został odsunięty.

– Nie ma zagrożenia dla studentów naszej uczelni, że ich zajęcia będą przerwane. Dr Marka Chrzanowskiego zastąpili inni pracownicy Instytutu. Kontynuacja nauczania jest zapewniona – dodaje Karwowski.

Zdaniem rzecznika SGH, władze kolegium uważają, że treść ujawnionych rozmów z udziałem byłego szefa Komisji Nadzoru Finansowego jest oburzająca. – Ale dr Marek Chrzanowski nadal formalnie jest naszym pracownikiem. Nie ma postawionych zarzutów. Nie był jeszcze przesłuchiwany w prokuraturze. Rozwiązanie z nim umowy nie może nastąpić jedynie na podstawie doniesień medialnych. Stąd niezbędne jest spotkanie władz kolegium i złożenie wyjaśnień przez dr Chrzanowskiego – informuje WP rzecznik Szkoły Głównej Handlowej.

Marek Chrzanowski to profesor nadzwyczajny SGH. Pracuje w Zakładzie Polityki Gospodarczej Instytutu Ekonomii Politycznej, Prawa i Polityki Gospodarczej. To część Kolegium Zarządzania i Finansów SGH.

Były szef KNF wykłada w Szkołe Głównej Handlowej od wielu lat. Jest zatrudniony na etat. Jest autorem licznych publikacji i projektów naukowych poświęconych polityce gospodarczej i finansom publicznym.

Print Friendly, PDF & Email